girl-812482_1280

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

W dużych miastach jest dużo łatwiej znaleźć dla dzieci różnorodne atrakcje. Zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych pociech jest w Krakowie spora oferta, z której mogą skorzystać rodzice.


Dla najmłodszych można zorganizować urodziny w salach gier i zabaw, zwanych popularnie figlorajami. Oferta obejmuje wynajem sali na kilka godzin, opiekę wykwalifikowanego personelu, zorganizowanie konkursów i często poczęstunek.

Odnośnie poczęstunku, rodzice także we własnym zakresie mogą przygotować odpowiednie według nich przysmaki, albo pokusić się o zamówienie pizzy, którą większość dzieci uwielbia.Dodatkową atrakcją może być wodzirej, który poprowadzi całą imprezę i nie dopuści, żeby dzieci się nudziły.

W tym czasie rodzice mogą udać się na zakupy lub załatwić jakieś inne sprawy, pozostawiając numer telefonu kontaktowego do siebie i umawiając się na określoną godzinę na odbiór dziecka. Takie urodziny dla dzieci są niezapomnianym wspomnieniem na długi czas.

first-birthday-1073575_1280

Inne atrakcje dla dzieci,to oczywiście zakupy w sklepach z zabawkami. Można wydać fortunę na kolejne zabawki, którymi maluch będzie krótko zainteresowany, a następnie będzie znowu chciał coś nowego. Jak wiadomo, większość dzieci ma niespożytą energię. Uwielbiają galerie handlowe, gdzie jest głośno, kolorowo i dodatkowo można zjeść coś nieszczególnie zdrowego.

Alternatywą dla takiego spędzania czasu, mogą być zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie. Dobrym pomysłem jest nauka pływania i wspólne z rodzicami spędzanie czasu na basenie. Należy podkreślić, że pływanie ma zbawienny wpływ na układ ruchu i jest wskazane u dzieci z wadami kręgosłupa.

Poza tym po tak spędzonym czasie, można sobie pozwolić na pizzę czy lody, nie narażając się na przyrost dodatkowych kilogramów. Także zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, taki aktywny odpoczynek stanowi lepsze rozwiązanie, niż chodzenie od jednego sklepu z zabawkami do drugiego.

Można także samodzielnie zorganizować zajęcia sportowe dla dzieci. Może to być nauka jazdy na rolkach, ale trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu typu kask oraz ochrona pozostałych części ciała, narażonych na urazy. Rolki są wspaniałym sportem aerobowym. Pracuje całe ciało i jest to fajna alternatywa dla biegania.

Inne opcje to wycieczki rowerowe, w których uczestnicy cała rodzina. Można zaplanować jakąś dłuższą trasę i zabrać ze sobą prowiant. Należy też koniecznie pamiętać o wyposażeniu dzieci w wygodny strój i koniecznie kask chroniący głowę.

Pozytywną stroną spędzania w sposób aktywny czasu z dziećmi, jest wyrabianie u nich od najmłodszych lat dobrych nawyków, a także niejednokrotnie zaoszczędzone pieniądze.

Dodaj komentarz