b66880d41abc1c307593356b9422583a

Budynki skąpane w słońcu

Światło słoneczne korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. To psychiczne, ale również fizyczne. Nie bez powodu ludzie tak lubią słoneczne dni. Instynktownie wybierają również pomieszczenia pełne słonecznych promieni od tych wypełnionych sztucznym światłem. Fasady szklane to rozwiązanie, które nie tylko ładnie wygląda z zewnątrz, ale okazuje się bardzo praktyczne z punktu widzenia użytkowników budynku.

Przede wszystkim szklane ściany zapewniają znacznie swobodniejszy dostęp światła dzienne. Dzięki niemu znacznie łatwiej się skupić na obowiązkach, człowiek nie czuje się ospały. Poza tym w jasnych pomieszczeniach chce się żyć. A dobre samopoczucie to podstawa efektywnego działania, jak również przynoszących maksymalne korzyści relaksu i odpoczynku.

szklane6Fasady słupowo-ryglowe wzmacniają budynki, stanowiąc ich filar i oparcie dla szklanych ścian. Jednak na co dzień osoby w nich przebywające nie poświęcają im zbyt wiele uwagi. Dla nich liczy się przede wszystkim to, czy mogą skupić się na obowiązkach. Uwadze sprzyja natomiast wspomniany dostęp światła dziennego, jak również optymalna temperatura. Niektórzy obawiają się, że w przeszklonych budynkach jest zimno. Nic bardziej mylnego.

Fasady szklane skutecznie chronią przed utratą ciepła. Nie trzeba przeznaczać na ogrzewanie dodatkowych kwot tylko dlatego, że budynek jest ze szkła. Warto natomiast jeszcze na etapie projektu zadbać o skorzystanie z wysokiej jakości materiałów. Dzięki ich zastosowaniu będzie można w przyszłości czerpać znacznie więcej profitów.

Źródło: http://www.alsal.com.pl

Dodaj komentarz