bieganie

Czy warto uprawiać bieganie?

W wyniku zachodzących zmian odnośnie do modelu życia, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wygodne życie, porzucamy naturalny dla naszych organizmów tryb życia. Wszelkie statystyki niezbicie dowodzą, że zwiększający się poziom życia Polaków doprowadza do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Nasze organizmy są tak zaprojektowane, że potrzebują około 2000 kalorii dziennie. Niestety wiele osób codziennie dostarcza organizmowi o wiele więcej niż jest on w stanie zużyć.

Co się dzieje z nadwyżką? Jest natychmiast akumulowana w różnych obszarach naszego ciała. U mężczyzn najczęściej jest to okolica brzucha. U kobiet nadwyżka kalorii wędruje w okolice pośladków, brzucha. Nie tylko walory estetyczne są ważne, ale i zdrowie. Wspomniane choroby cywilizacyjne związane są z diametralnym przemodelowaniem sposobu życia. Siedzący tryb życia, zapychanie się kalorycznymi przekąskami między sytymi posiłkami, zastępowanie zwykłej wody kolorowymi, mocno słodzonymi napojami gazowanymi to tylko część grzechów, jakie wpływają na wzrost liczby osób cierpiących na choroby cywilizacyjne. Jak temu przeciwdziałać?

Przede wszystkim należy wrócić do normalnego sposobu życia, który paradoksalnie istniał wśród nas w epoce PRL. Zdecydowanie nie wolno konsumować żadnych słonych, kalorycznych przekąsek między bogatymi w kalorie posiłkami. Korzystniej z punktu widzenia naszego organizmu jest jeść częściej, ale mniejsze porcje. Głodowanie nie jest wskazane, gdyż po początkowych sukcesach możemy mieć do czynienia z efektem jojo. Czym jest efekt jojo? To gwałtowne przybieranie na wadze po zaprzestaniu głodówki. Organizm reaguje w ten sposób, bo chce przygotować się na kolejny niedobór żywności i nadmiernie magazynuje składniki odżywcze w tkance tłuszczowej.

Sukces w zrzucaniu wagi musi mieć trwałe podstawy. Oprócz zmiany diety należy zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Najlepszym sposobem na uprawianie sportu jest bieganie. Nie potrzeba wielu inwestycji w specjalistyczny sport. Buty do treningu (http://www.active.sklep.pl/mezczyzni/buty.html) nie będą dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Istnieje wiele różnych rodzajów butów, także buty do biegania damskie oraz buty dla dzieci. jogging

Gdzie najtaniej zakupimy sprzęt do biegania? Istniej wiele sklepów, w tym internetowe, gdzie mamy do wyboru dziesiątki modeli w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, mają jedną ogromną przewagę nad sklepami tradycyjnymi. Są otwarte 24h/doba, co oznacza, że możemy wybrać model i zamówić o każdej porze dnia i nocy. Oprócz tego możemy zwrócić towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania zamówienia. Jest to ważne, gdyż w przypadku, kiedy zamówimy buty sportowe dla dzieci, a buty nie będą pasowały, możemy bez problemu zwrócić zamówienie i poprosić o inny rozmiar, albo o zwrot pieniędzy.

Sport warto uprawiać nie tylko ze względu na zdrowie. Samopoczucie psychiczne jest równie ważne co sprawność fizyczna. Uprawianie sportu wyzwala w naszym organizmie produkcję hormonu szczęścia, co wydatnie wpłynie na nasze relacje z bliskimi.

Dodaj komentarz