banner_large

Do biegu, gotowi….start!

Wysiłek fizyczny jest z pewnością wskazany dla niemal każdego organizmu. Powoduje on, że wszystkie nasze narządy pracują lepiej, a my sami czujemy się dużo bardziej rześko i pełni życia. Sport ma jednak to do siebie, że należy go uprawiać z głową. Przetrenowanie jest bowiem niebezpieczne równie jak całkowite zaprzestanie aktywności, a może i w pewnych przypadkach bardziej.

najlepsze-bialkoTrzeba po prostu dobrze poznać swój organizm i być świadomym jego limitów, by nie przesadzić. Nie mamy w końcu czego udowadniać innym, a ćwiczymy głównie dla siebie. Inaczej ma się natomiast sprawa ze sportem półprofesjonalnym, czy wręcz w pełni profesjonalnym. Ten wręcz w prostej linii polega na łamaniu swoich wewnętrznych limitów i przezwyciężeniu słabości. Nie możemy jednak porównywać się do zawodowych sportowców, wszakże nad nimi czuwa cały sztab specjalistów, lekarzy, fizjoterapeutów, dietetyków i tak dalej.

Sportowcy tacy w czasie długiego i bardzo intensywnego wysiłku tracą wiele pierwiastków i mikroelementów. Nawadnianie organizmu jest ważne, ale tutaj sama woda nie wystarczy. Potrzebne jest bowiem uzupełnienie wydalonych składników i coś, co da energetycznego kopa. Dlatego tak ważne jest właściwie odżywianie sportowców podczas wyczerpujących konkurencji.

z13792489qmaratonczykOdżywki dla sportowców to w pełni profesjonalne preparaty, które uzupełnią wszelkie ubytki i pozwolą walczyć dalej, zarówno z przeciwnikami, jak i z samym sobą. Wśród nich znajdują się przykładowo odżywki dla kolarzy i odżywki dla maratończyków. Zawodnicy Ci podczas swych treningów i zmagań wkładają tyle wysiłku w swoją aktywność, że bez odpowiedniego posilenia się odpowiednio skomponowanym i zbilansowanym posiłkiem w postaci odżywki, nie byli by w stanie kontynuować wyścigu. Ich konkurencje bazują bowiem na wytrzymałości mięśniowej i bardzo ważne jest ich odpowiednie odżywienie w czasie długotrwałego wysiłku.

Oczywiście, żadna odżywka nie wygra wyścigu za samego sportowca. Wciąż musi on włożyć w swój występ maksimum serca, koncentracji i siły.

Źródło: http://tanie-odzywki.pl/

Dodaj komentarz