blackboard-2618793_1280

Domowe biuro malucha

Pokój naszego dziecka powinien być dostosowany do jego wieku. Niby to oczywiste, natomiast niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że kiedy nasz skarb idzie do szkoły, jego pokój również powinien zostać do tego przystosowany. Zakup plecaka i książek to jedno, ale przygotowanie dla niego miejsca, gdzie będzie mógł odrabiać lekcje, czytać i uczyć się, to inna sprawa.

Pierwszą podstawową rzeczą jest biurko. W chwili obecnej kupić można biurka regulowane, które rosną wraz z dzieckiem. Można je podwyższać lub obniżać. To samo dotyczy krzesła. Bardzo ważne jest, aby nasza pociecha siedziała prosto i miała odpowiednio podparty kręgosłup. Najlepiej, aby krzesło było obrotowe, co umożliwia szybką zmianę pozycji i sięgnięcie na przykład po książkę na półce, czy do szuflady. Co poza tym? Tablice korkowe na wymiar są bardzo przydatną opcją. Możemy bowiem przytwierdzać do nich wszystko, o czym powinniśmy pamiętać, na przykład co trzeba zabrać ze sobą do szkoły, zapisać termin klasówki, czy innego ważnego wydarzenia.

Alternatywą dla tablicy korkowej staje się tablica magnetyczna. Działa ona na tej samej zasadzie, tylko zamiast pinesek mamy magnesy. Jest to na pewno bezpieczniejsza opcja dla dzieci młodszych. Do tego magnesy są teraz dostępne w różnego rodzaju wzorach i kolorach, które również ożywiają i dekorują kącik malucha. Jeszcze inną ciekawą opcją są tablice kredowe na wymiar. Przy czym w tym wypadku do takiej tablicy nie możemy nic przyczepić.

https://tableo.eu/tablice-kredowe

Jedynie notujemy, bądź rysujemy kredą. Jest to rozwiązanie równie ciekawe, które zazwyczaj sprawia dzieciom ogromną radość i służy nie tylko do nauki, ale i do zabawy. Idźmy dalej, półki na książki, często zawieszone w okolicy biurka, to również przydatny i niezbędny gadżet. Podręczniki szkolne musimy mieć przecież zawsze pod ręką. Pamiętajmy również o odpowiednim oświetleniu. Nie chcemy przecież pogorszyć wzorku dziecka przez nasze zaniedbanie. Miejsce pracy powinno zawsze być bardzo dobrze oświetlone. O wszystkich tych elementach pamiętajmy również wtedy, kiedy projektujemy domowe biuro dla siebie.

Dodaj komentarz