hair-care

Jak dbać o urodę?

Każda kobieta lubi o siebie zadbać. W celu używanie niezliczonej ilości kosmetyków. Czasami kupujemy je w drogeriach, czasami pokusimy się o wykonanie ich w zaciszu własnego domu. Przykładem takich ręcznie robionych kosmetyków są peelingi cukrowe.

Oczywiście można nabyć drogie peelingi cukrowe w domach towarowych i drogeriach, lecz samemu może zrobić je za grosze. Peelingi cukrowe mają proste receptury występujące w niezliczonych odmianach. Mogą one działać na naszą skórę niezwykle nawilżająco jak również złuszcza ją.
Mogą być używane do twarzy, ciała a zwłaszcza do nóg, gwarantując jedwabistą skórę. Można dodać ulubione składniki do pożądanego rezultatu a przygotowanie zajmie tylko kilka minut.
Wiadomo, że w celu utrzymania dobrej kondycji skóry i pozbycia się jak najwięcej toksyn z naszego ciała warto korzystać jak najczęściej z domowych przedmiotów higieny osobistej.
Do higieny intymnej najczęściej używana jest pianka do higieny intymnej.

Stosuje się je do mycia i nawilżania delikatnej skóry okolic intymnych, zapewnia ona bowiem delikatną pielęgnację skóry. Daje uczucie komfortu i świeżości, zazwyczaj przeznaczone są skóry wrażliwej. Naturalne pH identyczne z pH intymnych części ciała zapobiega powstawaniu podrażnień i infekcji. Do ich produkcji wykorzystuje się szałwię, lawendę, alantoinę i pantenol co zwiększenia skuteczność codziennej pielęgnacji ciała. Pianki do higieny intymnej przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, jednak wśród panów nie cieszą się tak dużą popularnością.
Panie szczególnie upodobały sobie dbałość o włosy, które są atrybutem kobiecości. Dlatego też dbają o swoje pukle układając misterne fryzury czy zmieniając kolor. Włosy farbowana potrzebują szczególnej ochrony, tym celu w pomocą przychodzi maska do włosów farbowanych. Mają one gęstą i kremową konsystencję, zapakowana w buteleczki lub pudełka. Na każdy rodzaj włosów można stosować maski, ale dla farbowanych włosów są one szczególnie korzystne. Pomagają w sferze nawodnienia, czyli naprawy uszkodzeń lub ochrony barw na co narażone są farbowane włosy. Maska do włosów farbowanych jest idealnym rozwiązaniem jeśli oczekujemy włosów o zdrowym wyglądzie i nasyconym kolorze przez długi czas.

Dodaj komentarz