paznokcie4

Jak pielęgnować dłonie

Nie od dziś wiadomo, że dłonie są naszą wizytówką. Jeśli więc chcemy wyglądać nienagannie, musimy o nie zadbać. Tutaj nie wystarczy jednak zwykła stylizacja paznokci. Nawet najpiękniej pomalowane paznokcie nie dodadzą nam szyku, gdy dłonie będą niezadbane. Musimy więc zadbać o te dwa elementy, aby efekt był zadowalający. Początkowo zmieńmy po prostu swoją domową, codzienną pielęgnację. Jeśli dodamy do niej kilka elementów, nasze dłonie i paznokcie szybko zaczną lepiej się prezentować.

manicure3Skupmy się więc najpierw na dłoniach – niestety, to one nieustannie nastawione są na różne, niesprzyjające im czynniki. Codziennie musimy przecież myć naczynia, sprzątać i korzystamy przy tym z dość agresywnych środków czyszczących. Pamiętajmy więc, aby przed każdym czyszczeniem założyć na dłonie specjalne rękawiczki. Wyróbmy sobie taki nawyk, że bez nich nie myjemy naczyń. Dzięki temu skóra na dłoniach stale będzie pod pełną ochroną i po prostu się nie uszkodzi. Nie będzie mieć wtedy żadnego kontaktu ze środkami czyszczącymi, co oczywiście pozytywnie wpłynie na jej wygląd oraz stan. Dodatkowo, pamiętajmy, że takie środki czyszczące mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli więc zwykle mamy problem z uczuleniami, tym bardziej powinniśmy pamiętać o zakładaniu rękawiczek.

Teraz przejdźmy do nawilżania dłoni – pamiętajmy, że nawet cudownie wykonane paznokcie żelowe zaprezentują się znacznie lepiej na nawilżonych i wypielęgnowanych dłoniach. Na szczęście taki efekt spokojnie możemy korzystać. Wystarczy tylko, że zaprzyjaźnimy się z kremem do rąk. Zwróćmy uwagę na skład takiego preparatu, zanim włożymy go do swojego koszyka. Powinien być on jak najbardziej naturalny, aby nie wywołał na skórze reakcji alergicznych. Z takiego kremu powinniśmy później korzystać jak najczęściej. Pamiętajmy, że woda może znacząco wysuszać skórę, także po myciu rąk zawsze sięgajmy po swój nawilżający krem. Możemy nakładać jego niewielką warstwę, aby dłonie nie były tłuste. Taki krem do rąk warto również włożyć do swojej torebki, torby lub plecaka. Im częściej będziemy z niego korzystać, tym dłużej dłonie zachowają wspaniały wygląd.

manicure4Od czasu do czasu możemy również wykonać na dłoniach specjalny zabieg intensywnie nawilżający – sprawdzi się on również na stopach, jeśli chcemy przygotować je do pedicure’u. W tym celu sięgnijmy po naprawdę tłusty krem, który ma bogaty skład pełen dobrych, nawilżających substancji. Po kąpieli i przed pójściem do łóżka nałóżmy go na stopy i dłonie. Wsmarujmy w nie grubą warstwę kremu i zostawmy ją na skórze. Następnie na dłonie załóżmy specjalne rękawiczki, a na stopy grubsze skarpetki. Tak przygotowani możemy już pójść do łóżka. Rano obudzimy się z nawilżoną i piękną skórą, która na pewno nas zadowoli.

Jeśli będziemy pamiętać o tym – aby regularnie pielęgnować skórę na dłoniach i stopach, sporo na tym zyskamy. Późniejsza, wykonana przez nas stylizacja paznokci zaprezentuje się znacznie lepiej i dłużej będzie trwała. To ona na pewno znacząco poprawi nasz cały ogólny wygląd.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

artnail logo

Dodaj komentarz