Jaki żakiet do pracy?

Dress code – zapewne nie raz pojęcie to obiło Ci się o uszy. Jeśli pracujesz w biurze, zaczynasz właśnie pracę w poważnej firmie albo wybierasz się na rozmowę rekrutacyjną, powinnaś wiedzieć, że strój do biura rządzi się raczej sztywnymi regułami, których powinnyśmy przestrzegać. Zacznijmy więc od żakietu.


Odpowiedni kolor

Często wydaje się nam, że niezależnie od tego, jaki kolor żakietu wybierzemy, będziemy wyglądały profesjonalnie. Niestety tak nie jest. Wybierając odpowiedni strój na rozmowę o pracę w biurze, powinniśmy pomyśleć również o jego kolorze. Dlaczego? Udowodniono, że osoby rekrutujące przychylniej patrzą na kobiety ubrane w klasyczne barwy, a więc granatowy, czarny czy brązowy. Inne pokrewne kolory, takie jak szary czy biały, czasami mogą być kojarzone z małą pewnością siebie i zagubieniem. Z kolei ubierając żakiet zielony, żółty czy pomarańczowy, będziemy postrzegane jako osoby mało profesjonalne. Z drugiej strony, jeśli rekrutujesz na stanowisko, na którym wymagana jest kreatywność, te kolory mogą Ci pomóc. Żakiety damskie w różnych kolorach znajdziesz na stronie: https://heppin.com/zakiety_kamizelki_moda_damska_k-127.htm.

Krój i materiał także mają znaczenie

O ile w pracy, gdzie rządzą mniej sztywne reguły sprawdzi się bawełniany żakiet sportowy, o tyle w dużej, poważnej firmie będzie on już niestosowny. Unikajmy również żakietów z błyszczących materiałów, a szczególnie tych z cekinami czy dżetami. Materiał na żakiet powinien być zrobiony z gładkiego materiału – bez wzorów i udziwnień. Co ważne – jego krój musi być dopasowany do naszej sylwetki. Chyba żadna z nas nie chciałaby wyglądać, jakby pożyczyła kostium od babci? Pamiętajmy również, by wybierać żakiety z długim rękawem (ale nie za długim). Niestety krótki rękaw świadczy o naszej lekkomyślności. Jeśli chcemy podkreślić swoją indywidualność, nie musimy tego robić za pomocą żakietu. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, takie jak apaszka czy biżuteria.

Jeśli interesują Cię żakiety eleganckie, duży wybór znajdziesz na stronie: https://heppin.com/zakiety_kamizelki_moda_damska_k-127.htm.

Dodaj komentarz