meble łazienkowe

Konkurencja wśród producentów mebli

W ostatnich latach zarysowała się na rynku polskim bardzo ostra konkurencja wśród producentów mebli łazienkowych. Uciekają się oni do coraz to nowych działań w celu pozyskania klienta. Klient ma szansę na tym tylko zyskać, ponieważ w skutek bardzo ostrej konkurencji spadają ceny produktów.
Jest to wynikiem tego, że w skutek nieumiejętnie przeprowadzonej – akcji marketingowej pojawiło się kilka firm na raz. Weźmy np. takie szafki łazienkowe roca. Kiedyś liczbę ich rodzajów byliśmy w stanie policzyć na palcach jednej ręki. Dziś producent oferuje całe katalogi, różniących się od siebie czasem jedynie detalami szafek. Poza tym dzisiaj mamy również możliwość zaprojektowania własnego zestawu mebli łazienkowych. Mamy wpływ na to, z jakiego budulca zostaną one wyprodukowane, jaką będą mieć pojemność czy wymiary, o nieskończonej wręcz palecie możliwych barw nie wspominając.

meble łazienkowe2

Wszystko to by wstrzelić się w gusta klienta, a te bywają naprawdę różne – warto w tym miejscu wspomnieć, że meble nie są już produkowane z materiałów takich jak kiedyś czyli przede wszystkim drewna. Szybko zauważono, że jest ono bardzo wrażliwe na wilgoć i mało odporne na zmiany temperatury. Dziś zestawy takie jak meble łazienkowe elita produkuje się jedynie z najbardziej wytrzymałych, a jednocześnie lekkich materiałów, którym niestraszna jest wilgoć i jakiekolwiek zalania. Na dodatek producent, chcąc jeszcze bardziej zachęcić nas do ich nabycia oferuje nam usługę transportu na terenie całego kraju gratis.

meble łazienkowe3

O darmowym wniesieniu mebli do domu nie wspominając – na dodatek po zakupie niektórych zestawów(oczywiście tych droższych) możemy liczyć na ich darmowy montaż oraz zabranie starych mebli. Pozbycie się starych, szczególnie zrobionych z tworzyw pochodzenia sztucznego, mebli okazywało się niejednokrotnie kłopotliwe. Nie można ich bowiem zwyczajnie wyrzucić na śmietnik, ponieważ można za to zapłacić wysoką karę. Jest to bowiem łamanie przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego, które weszły w życie wraz z początkiem nowego roku. Zabranie ich jest więc ukłonem w stronę klienta.

meble łazienkowe
Zaprojektować możemy również własne szafki z umywalką – i jest to możliwość dostępna już niemal u każdego producenta. Trend na projektowanie własnych mebli przyszedł do nas z zachodu. Tamtejsi handlowcy już dawno zauważyli, że w gusta klientów często nie jest łatwo się wpasować, bo ilu klientów, tyle łazienek. Na dodatek ‚meble meblom nierówne’- dla niektórych ludzi przedmioty te służą jedynie utrzymaniu porządku(będąc miejscem do którego chowa się różnego rodzaju przedmioty). Dla innych meble są niezwykle ważnym elementem wystroju, które świadczą o dobrym(bądź oczywiście również mogą świadczyć o złym) smaku ich właściciela. Do mebli największą wagę przywiązują oczywiście ludzie majętni, którzy niejednokrotnie zamawiają je z pozłacanymi rączkami, bądź ozdobione drogimi kamieniami. To właśnie oni są najcenniejszym dla producentów rodzajem klienta i to właśnie im konkretnie producenci starają się najbardziej przypodobać.

Dodaj komentarz