mkbr3

Makijaż na zawsze – czy to możliwe?

Kształt brwi potrafi zmienić cały wyraz naszej twarzy. Idealnie dobrany potrafi sprawić, że wyglądamy na bardziej wypoczęte. Często sama depilacja, inaczej zwana regulowaniem brwi, nie wystarcza. Samodzielne wyrywanie włosków może spowodować pogorszenie sytuacji. Makijaż permanentny brwi to nadanie im trwałego kształtu, tak żebyśmy nie musiały się martwić o ich wygląd. Dużo trudniej wtedy popełnić błąd przy samodzielnym wyrywaniu włosków, ponieważ dokładnie widzimy, gdzie nie powinny się one znajdować. 


Nie należy się martwić nieregularnym rośnięciem włosków na brwiach, dotyka to większości kobiet. Stałe wyrywanie włosków osłabia cebulki co powoduje, że włos staje się rzadszy i jaśniejszy. Makijaż permanentny brwi dopiera się indywidualnie, zarówno kolor jak i kształt to kwestie do uzgodnienia z klientką.

Jak dbać o makijaż permanentny brwi ?

Przede wszystkim, zaraz po zabiegu, należy traktować je bardzo ostrożnie. Nie powinno się moczyć ani mocno trzeć miejsca, w którym nastrzykiwany był pigment. Unikać powinnyśmy również solarium czy saumy. Smarowanie brwi substancjami nawilżającymi jest konieczne.Gdy już skóra się zagoi, jedyne o czym musimy pamiętać to unikanie silnego opalania tego miejsca, żeby nie narażać skóry na przesuszenie i nie powodować odbarwienia.

mkbr2

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi ?

Słowo permanentny mogłoby wskazywać, że efekt jaki daje taki rodzaj zabiegu pozostanie z nami do końca życia. Nie działa to jednak w ten sposób. Efekt uzyskany przy zabiegu może się utrzymywać od 1,5 do 2 lat. Zdecydowanie trwalszy efekt osiągamy przy makijażu permanentnym oczy i ust, wtedy czas ten może wynosić nawet do 5 lat. Należy jednak pamiętać, że trwałość pigmenty w dużym stopniu zależy od typu skóry.

Jeśli makijaż permanentny zostałby wykonany w niezadowalający nas sposób, istnieje możliwość jego całkowitego usunięcia.

Dodaj komentarz