qwewqe

Meble miejskie

Połowa stycznia pozwala nam już po cichu na przypominanie sobie o ciepłym lecie. Dni powoli się wydłużają, a mróz i śnieg chociaż nadal utrzymuje się za oknem to niedługo zniknie, a naszym oczom ukażą się pierwsze przebiśniegi i krokusy. Jak zawsze na wiosnę rodziny wyruszą do parków, na poszukiwanie pierwszych oznak nowej pory roku.

Przechadzając się po licznych parkowych alejkach często chcemy odpocząć i okazuję się, że meble miejskie są zdewastowane po zimie albo po prostu ich brakuje. Dlatego tak ważne jest aby zarządcy zwracali uwagę czy w miejscach tak często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi, znajdują się ławeczki, stoliki oraz inne użyteczne meble miejskie.
Co roku również hucznie obchodzone są akcje podczas których dzieci z przedszkoli i szkół wysadzają nowe drzewka i krzewy. Można również wymieniać zużyte baterie na drzewka, a to wszystko po to aby było więcej zieleni w miejskiej przestrzeni. W związku z tym oprócz posadzenia małej rośliny, należy tworzyć również osłony na drzewa. Będą wtedy one lepiej chronione przed psami, a niekiedy nawet sarnami i dzikami, które powoli pojawiają się w miejskich parkach czy na uboczach dużych miast. Szkoda aby posadzone rośliny niszczały tylko dlatego, że ktoś zapomniał zainstalować osłony na drzewa. Dzieci na pewno będą szczęśliwie jeśli sadząc nowe krzewy, obejrzą przy okazji jak miewają się te zasadzone rok wcześniej. Doda im to też chęci, że to co robią ma sens, a nie jest tylko jednorazowym działaniem.
Niestety problem stanowi również to, że kosze na śmieci parkowe wciąż uznawane są za rzadkość. I nie chodzi tu o fakt braku ich instalowania czy samego wytwarzania, a o liczne dewastacje i kradzieże. Kosze na śmieci parkowe są wbetonowane przy alejkach aby ułatwić z nich korzystanie dzieciom jak i całym rodzinom, a po kilku dniach nagle znikają lub są całe poniszczone. To smutne zjawisko z którym ciężko walczyć bowiem wandale najczęściej przychodzą w nocy. Niekiedy zdarza się również tak, że wszystko jest na swoim miejscu jednak ktoś zapomina, że kosze na śmieci parkowe również należy regularnie opróżniać. I tym samym chcąc coś wyrzucić, napotykamy pełen kosz śmieci. Jest to sytuacja, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

Dodaj komentarz