cooking-1013455_960_720

Mechaniczna kuchnia

Mężczyźni mówią, że miejsce kobiety jest w kuchni. Moim zdaniem nie jest to prawda, ponieważ nie każda potrafi gotować. Do tego panowie nawet nie zdają sobie sprawy, ile maszyn, urządzeń i sprzętów musi umieć obsłużyć ich druga połówka. Ponoć każdy prawdziwy mężczyzna jest inżynierem, więc dla nich naprawa czy używanie takich produktów jest dziecinną igraszką. Przecież potrafią zrobić wszystko. Może to i prawda.

Wróćmy jednak do kuchni. Jest tam wiele elektrycznych (bądź ręcznych) urządzeń, które pomagają w przygotowywaniu codziennych dań. Jednym z przykładów takich sprzętów jest maszynka do mielenia mięsa. Służy (jak sama nazwa wskazuje) do rozdrabniania mięsa. Główną częścią maszynki jest ślimacznica, która wprawiona w powolny ruch obrotowy (napędzana korbką ręcznie, ale może też nakręcać ją elektrycznie) przesuwa kawałki mięsa w kierunku,noży, które rozdrabniają wrzucone jedzenie, które jest przeciskane przez tarczę z niewielkimi otworkami o ostrych krawędziach.

broken-943413_960_720Cena tej maszyny waha się w okolicach od stu do dwustu złotych. Oczywiście są maszynki tańsze i są droższe, wszystko zależy od osobistych preferencji oraz możliwości finansowych. Drugim urządzeniem jest toster mpm (jest to popularna, polska firma zmechanizowanego sprzętu AGD. Specjalizuje się w wyposażeniu domów, kuchni itp). Wszystko zależy od modelu, lecz posiada on zazwyczaj pięcio-stopniową regulację czasu opiekania, funkcje przerywania opiekania, rozmrażania i podgrzewania. Robi grzanki „wyskakujące”, albo tradycyjne. Są różne rodzaje tych tosterów, wszystko zależne od gustu klienta, a ich wartość wynosi około stu złotych. Ostatnim przedmiotem, który chce umówić jest frytownica mpm. Jest tej samej firmy opisanej wyżej. Wszyscy kochają frytki, więc czemu by nie zrobić ich samemu w domu?

Nie trzeba chodzić po mieście w poszukiwaniu knajp, wszystko można zrobić w domowym zaciszu (a równie smacznie). Poza tym dzięki frytownicy można przygotować nie tylko pyszne, tak lubiane przez wszystkich frytki, ale również chrupiące udka, wyśmienitą rybę czy słodkie pączki. Posiada również wyjmowany zbiornik na olej z powłoką zapobiegającą przywieraniu oraz łatwy w czyszczeniu filtr, który uniemożliwia nadmierne parowanie.

Źródło: http://www.tvokazje.pl/13-kuchnia

Dodaj komentarz