ski-poles-999255_1280

Na narty do Austrii najszybciej samolotem

Polacy pokochali narciarskie szaleństwo. Od wielu lat kurorty narciarskie Polski i całej Europy są pełnie naszych rodaków, którzy spędzają urlopy i wolne dni na nartach czy snowboardzie. Dzięki coraz powszechniejszemu dostępowi do sprzętu oraz coraz większym możliwościom finansowym Polaków, coraz więcej osób uczy się jazdy, czyniąc z narciarstwa swoje hobby.

Jest to idealna rozrywka, która z jednej strony pozwala na bardzo aktywne spędzenie czasu, a z drugiej na przebywanie na łonie natury w krystalicznie czystym górskim powietrzu.
Jest jednak jedna, ale jak się okazuje, łatwy do pokonania przeszkoda. Choć mamy w Polsce góry, to nie są one na tyle duże, aby z jednej strony pomieścić wszystkich chętnych turystów, a z drugiej znaczna część z nich jest objęta parkami narodowymi, gdzie uprawiać białego szaleństwa nie można. Ponadto położenie geograficzne Polski i wysokość gór nie gwarantują, że w wybranym terminie rzeczywiście będzie śnieg.

wintry-69661_1280
Ale, jak wspomniano, jest na to idealne rozwiązanie. Niemalże stuprocentową gwarancję śniegu i satysfakcji dają narty w Austrii lub innym kraju alpejskim. Alpy to już zupełnie inna kategoria gór. Blisko dwukrotnie wyższe od polskich Tatr, powierzchniowo znacznie większe mają o wiele bogatszą ofertę dla narciarzy. Poza tym, są to od lat góry nastawione na ruch turystyczny, stąd też niezliczona wręcz liczba ośrodków narciarskich. A te mają bardzo bogatą ofertę dla każdego rodzaju klienta. Oferują trasy dla narciarzy, snowboardzistów i wszelkich innych dyscyplin narciarskich. Oferują trasy o różnym stopniu zaawansowania, od snowparków dla dzieci po profesjonalne trasy zjazdowe. Austriackie Alpy są idealnym miejscem zarówno na naukę, jak i wyczynową jazdę.
Alpy mają jeszcze jedną zaletę, są całkiem blisko Polski, stąd też wyjazd na narty w Austrii, Włoszech czy Francji nie stanowi większego problemu. Oferta jest na tyle bogata, że na wyjazd można się zdecydować dosłownie w ostatniej chwili. Wówczas można wybrać jedną z licznych w biurach podróży ofert na narty last minute. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą z dużym wyprzedzeniem zaplanować urlopu.

ski-lift-1201084_1280
Dobrze rozwinięta sieć lotnisk nie tylko w krajach alpejskich, ale obecnie też i w Polsce, pozwala na szybką podróż tam i z powrotem. Miłośnicy narciarstwa mogą więc w rezultacie skorzystać z możliwości udania się na narty samolotem, które są najszybszą i najwygodniejszą formą transportu. Z Polski wylecieć można z jednego z wielu lotnisk w głównych miastach Polskich. Wylot samolotem na narty to zdecydowanie najszybsza opcja, która pozwoli maksymalnie wykorzystać czas dostępnych dni wolnych. Biura podróży zapewniają transport z lotniska do ośrodka narciarskiego. Wiele z nich ma ofertę all inclusive, dzięki czemu formalności ze strony klienta są naprawdę minimalne. Na miejscu czeka już szeroka oferta ośrodków narciarskich, gdzie nauka i jazda na nartach to tylko jedna z wielu atrakcji. Większość kurortów proponuje miłośnikom narciarstwa bardzo bogatą ofertę rozrywkową.

Dodaj komentarz