hotel 3

Nowoczesny hotel

Nie ma Cię w Internecie to tak jakbyś nie istniał – ten znany chyba każdemu truizm jest z czasem coraz bardziej prawdziwy. Szczególnie dotyczy to biznesu. Wyszukiwarki internetowe to obecnie istotne źródło pozyskiwania informacji o ofercie firm. Niewiele jest osób, które nigdy nie zajrzały do Internetu w poszukiwaniu usługi lub produktu. Obecność w Internecie jest szczególnie istotna dla branży hotelarskiej. Jak pokazują badania, wyszukiwarka Google jest podstawowym narzędziem po jakie sięgają ludzie szukając noclegu.

 

Z tego też powodu nieodzowne jest – aby każdy nowoczesny hotel obecny był w sieci. Pomijamy tutaj taką oczywistość jak posiadanie strony internetowej, na której klienci znajdują ofertę. Dla hotelu, który chce z sukcesem istnieć na rynku, wskazanym jest, aby posiadał funkcjonalny system rezerwacji hotelowej (http://ilumioapp.pl/). Udostępnienie go klientom na stronie www czy w serwisach bookingowych znacznie zwiększa szansę na pozyskanie klienta. Poszukujący noclegu mogą zarezerwować pokój czy apartament bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej, z góry wiedząc czy są wolne miejsca. To ogromne ułatwienie dla każdego klienta, zarówno prywatnego jak i biznesowego. Nie wymaga bowiem bezpośredniego kontaktu z hotelem, pozwala dokonać rezerwacji o dowolnej porze. Przeszkodą nie jest też wtedy bariera językowa.

apka7
Innym rozwiązaniem jakie powinien posiadać każdy szanujący się hotel – SPA czy kurort jest aplikacja do obsługi hotelowej. To niezwykle pomocne narzędzie usprawniające zarządzanie hotelem. Pozwala nie tylko zarządzać rezerwacjami, ale też wieloma aspektami jego codziennej działalności. Narzędzie takie pozwala mieć cały hotel pod, dosłownie, kontrolą. Zarządzanie zasobami ludzkimi, wyposażeniem, stanami magazynowymi to tylko kilka z działań, w jakich aplikacja będzie niezwykle pomocna.

hotel 5
Dynamiczny rozwój urządzeń mobilnych – takich jak smartfony, tablety czy netbooki, oraz internetu bezprzewodowego sprawia, że innym narzędziem, które już obecnie wydaje się być niezbędna jest aplikacja mobilna dla hoteli. Jej posiadanie znacznie zwiększą szansę hotelu na pozyskanie klienta. Funkcjonalność, intuicyjność obsługi i dostępność pod ręką to cechy, które w rezultacie obrócą się w zysk firmy. Posiadanie rozwiązań mobilnych to ważna przyszłościowa inwestycja, której żaden hotel prędzej czy później nie uniknie.
Branża hotelarska u progu XXI wieku nie może się obejść bez nowoczesnych rozwiązań. Warto zainwestować w narzędzia, które nie tylko usprawniają codzienną pracę hotelarza, ale też znacznie skracają proces pozyskania potencjalnego gościa.

Dodaj komentarz