wizytówka

Od kawałka papieru do wizytówki

Malutki kawałeczek papieru, a jakże przydatny. Wizytówka (bo o niej mowa) to taka mini-przynęta na potencjalnego kontrahenta. Zawiera wszystkie potrzebne klientowi informacje – nazwę i adres firmy, numery kontaktowe, adres e-mail, strony internetowej itp.

Bywa również imienna i takimi właśnie najczęściej wymieniają się ludzie biznesu. „Jeśli będzie Pan w Warszawie, to proszę tutaj jest moja wizytówka, proszę wcześniej zadzwonić” – podajemy wizytówkę zainteresowanej osobie i już. Z ręki do ręki, bo kontakt „face to face” sprzyja budowaniu nowych relacji biznesowych.

Zanim jednak wizytówka do nas trafi, musi przejść długą drogę. Najpierw musi zostać zaprojektowana. Możemy spróbować zrobić to sami, dzięki dostępnym w internecie gotowym wzorom. Możemy też od razu postawić „na pewnego konia” i projekt zlecić grafikowi. Wcześniej warto jednak przejrzeć różne rodzaje wizytówek żeby wiedzieć, czego się chce. Następnie, po akceptacji przez klienta, projekt trafia do druku. Drukowanie wizytówek odbywa się na papierze o wybranej przez nas gramaturze i fakturze. To wszystko możemy zrobić nawet bez wychodzenia z domu.

Na przykład drukarnia cyfrowa JKB Print specjalizująca się m.in w druku cyfrowym i offsetowym, na swojej stronie internetowej daje nam możliwość wyboru rodzaju papieru (dostępnych ponad dwadzieścia typów), typu zadruku (jedno czy dwustronny, czarno-biały czy w kolorze), formatu czy też wykończenia (rogi proste lub zaokrąglone). Sprawdź ofertę drukarni cyfrowej JKB Print na stronie https://www.jkbprint.pl/wizytowki . Ponieważ wybór opcji jest ogromny, możemy czuć się trochę przytłoczeni. Ktoś, kto nie jest z branży reklamowej może mieć problem z wyobrażeniem sobie konkretnego typu papieru czy formy zadruku. Dlatego w przypadku wątpliwości, warto poradzić się np. grafika lub doświadczonego pracownika drukarni.

wizytówka4

Gdy już odbierzemy wydrukowane wizytówki, warto je umieścić gdzieś w widocznym miejscu w siedzibie naszej firmy (tak, by klienci sami mogli je sobie wziąć). Jeśli są to wizytówki imienne, to miejmy je zawsze przy sobie. Okazja, żeby ją komuś wręczyć może nadarzyć się szybciej niż myślimy.

Dodaj komentarz