po-co-i-w-jaki-sposob-uczyc-sie-jezyka-angielskiego_

Po co i w jaki sposób uczyć się języka angielskiego?

Język angielski to potęga współczesnego świata. Porozumiewa się nim większość ludzi na całym globie. Jest to język biznesu, polityki i dyplomacji, jednak przydaje się też w codziennych sytuacjach. Dzięki niemu można znaleźć lepszą pracę lub dostać się na prestiżową, międzynarodową uczelnię. Ale to nie jedyne korzyści, jakie ze sobą niesie. 

Jak uczyć się języka angielskiego?

Prawdą jest, że na naukę nigdy nie jest za późno. Nieprawdą natomiast jest przekonanie, że istnieje coś takiego, jak talent językowy – każdy jest w stanie nauczyć się dobrze operować językiem obcym. Należy jedynie dobrać odpowiednią metodę nauczania. Nie bez znaczenia pozostaje także nasze własne zaangażowanie i systematyczność. Naukowcy twierdzą, że już 15 minut nauki każdego dnia może przynieść zadowalające efekty. Ważne jest jednak, aby uczyć się z różnych źródeł – korzystać z internetowych kursów, czytać zagraniczne portale, słuchać anglojęzycznej muzyki czy oglądać filmy bez lektora oraz rozmawiać poprzez różnego rodzaju komunikatory z ludźmi z innych zakątków świata. Warto również udać się do szkoły językowej. To tam wykwalifikowani lektorzy dobiorą odpowiednią metodę nauczania oraz poświęcą odpowiednią ilość czasu na opanowanie materiału. Dzieje się tak dlatego, że grupy zajęciowe nie przekraczają zwykle 10 osób, więc prowadzący zajęcia ma czas dla każdego ucznia. Ważne jest, aby zajęcia odbywały się przynajmniej dwa razy w tygodniu po dwie godziny i nie kosztowały więcej niż 250-300 zł za miesiąc. Dobrze jest również, gdy zajęcia prowadzą różni lektorzy, bo dzięki temu mamy możliwość osłuchania się z różnymi akcentami.

Po co w ogóle się uczyć?

Znajomość języka angielskiego to nie tylko możliwość znalezienia lepszej pracy, ale także wiele innych korzyści. Co ciekawe, może ona również podnieść Twoją samoocenę. Dzieje się tak dlatego, że każda nowa umiejętność wpływa na postrzeganie siebie przez nas samych i zwiększa pewność siebie. Ponadto sama nauka poprawia pamięć i jest świetnym treningiem dla mózgu, a co za tym idzie – opóźnia procesy jego starzenia. Poszerza również nasze horyzonty i otwiera na inne kultury oraz poszerza zasób słownictwa. Dzięki posługiwaniu się językiem angielskim podróżowanie będzie wiele łatwiejsze. Będziemy mogli również uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju naukowych publikacji, których nie ma w języku polskim, rozumieć teksty swoich ulubionych piosenek oraz oglądać filmy czy seriale bez lektora czy napisów.

Dodaj komentarz