psychoterapia5

Potrzebujesz wsparcia?

Od jakiegoś czasu czujesz się gorzej. Często jest Ci smutno, oglądane wieczorami filmy już nie śmieszą i nie wzruszają, jak kiedyś. Życie wydaje się być obojętne, a ogrom codziennych obowiązków przytłacza. Koleżanka poleciła Ci, byś udała się do specjalisty, który pomoże Ci odnaleźć nadzieję w życiu na nowo. Nie wiesz jednak, czy można ufać takim osobom. Często wydawało Ci się to mocno rozdmuchane. Nie rozumiesz zresztą różnice, miedzy psychologiem, psychiatrą, czy psychoterapeutą. Nie martw się! W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci wszystkie te określa.

Po pierwsze psychiatra – to do niego należy udać się w pierwszej kolejności, by otrzymać skierowanie do psychologa. Możesz również poszukać psychologa na własną rękę i nie czekając na łaskę Narodowej Służby Zdrowia znaleźć kogoś godnego zaufania. Dobry psycholog w Krakowie to taki, który wysłucha Cię.

psychoterapia2

Rola psychologa to oferowanie Ci wsparcia – pierwsza pomoc w momentach kryzysu. To razem ze swoim psychologiem określisz, czy potrzebna jest Ci psychoterapia, czy może jest to chwilowe wahanie nastroju. Do psychologa przychodzić porozmawiać, wyżalić się, określić swój problem, otrzymać wsparcie. Czym więc różni się psycholog od psychoterapeuty?

psychoterapia4

Psychoterapia jest kolejnym krokiem – w tym wypadku ponownie możesz zdecydować się na NFZ, bądź ominąć kolejki trwające często nawet ponad pół roku i poszukać dobrej psychoterapii samemu. Dobra psychoterapia w Krakowie to inwestycja w Twoją przyszłość. Dlaczego? Ponieważ psychoterapeuta od psychologa różni się tym, że poza rozmową, chodzi tam również o pracę nad sobą. Przychodzisz do niego porozmawiać, wyżalić się, otrzymać wsparcie – wszystko prawda, jednak wasze spotkania są systematyczne i z każdym kolejnym dostajesz wskazówkę, jak możesz odkryć w sobie ukryte wewnątrz prawdziwe potrzeby, jak porozumieć się ze swoimi emocjami. W skrócie psychoterapeuta w Krakowie różni się od psychologa tym, że motywuje do działania i do zmiany.

Artykuł powstał przy współpracy z

salvate logo

Dodaj komentarz