seo10

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli jak wyciągnąć witrynę na pierwsze miejsca w wyszukiwarkach?

Pozycjonowanie stron internetowych najczęściej kojarzy nam się z samymi korzyściami i jest w tym dużo prawdy. Dobrze przeprowadzone działania skutkują tym, że nasza strony uzyskuje lepszą pozycję w wyszukiwarkach, jest chętniej i częściej odwiedzana przez użytkowników, a tym samym generuje większe przychody. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. Szczególnie wtedy, gdy pozycjonowaniem zajmuje się niedoświadczona osoba, która podejmuje błędne decyzje, skutkujące stratą czasu i pieniędzy. Właśnie z tego powodu tak ważna w pozycjonowaniu jest wiedza i doświadczenie, które posiadają najlepsze agencje SEO/SEM na rynku.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych powinno stanowić najważniejszą formę reklamy?

Wielu młodych przedsiębiorców zastanawia się, czy przeznaczyć większość budżetu reklamowego na reklamę w telewizji, prasie i radio, czy zdecydowanie mniejszą część na pozycjonowanie w Internecie. Okazuje się, że ta druga opcja jest korzystniejsza. Obecnie mamy dostęp do danych, które jasno pokazują, że blisko 90% ruchu w witrynie pochodzi z Google – z wyników wyszukiwania konkretnych słów kluczowych. Warto też dodać, że nawet najlepsze pozycjonowanie jest zawsze tańsze od wykupienia spotu reklamowego w telewizji.

seo4

Pozycjonowanie stron internetowych daje lepsze efekty niż reklama w telewizji, prasie, radio, ponieważ prawie 90% ruchu na witrynie pochodzi właśnie z wyszukiwarek internetowych.

Jakie frazy i słowa kluczowe warto pozycjonować?

Dobrze wypozycjonowana strona powinna być wypozycjonowana dla kilku, najczęściej wyszukiwanych fraz i słów kluczowych. Ich odpowiednim doborem zajmuje się firma pozycjonująca, która w tym celu korzysta ze specjalnych profesjonalnych narzędzi. Wbrew pozorom, nie zawsze najbardziej opłacalny będzie wybór popularnych słów kluczowych. Może się okazać, że inne firmy już od dawna pozycjonują inne strony na te słowa, więc pobicie ich wyniku może być na tyle pracochłonne, że najzwyczajniej – nieekonomiczne. Dobra firma zajmująca się pozycjonowaniem jest w stanie oszacować jakie słowa kluczowe i frazy będą najbardziej opłacalne. Dowiedź się więcej o pozycjonowaniu na stronie http://promotraffic.pl/pozycjonowanie-stron/

seo7

Dobrze przeprowadzone pozycjonowanie strony internetowej to nie tylko widoczny wzrost przychodów firmy, ale także najbardziej ekonomiczna i najbardziej skuteczna forma reklamy.

Dodaj komentarz