4

Prawo karne kancelaria

Prawnicy od lat pomagają ludziom rozwiązując ich problemy prawne, które wynikają najczęściej z małej świadomości ludzkiej i braku zainteresowania tą dziedziną życia. Prawo reguluje stosunki między ludźmi, a także prawie cały obszar życia społecznego. Porady prawne w takim układzie odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ każdemu zdarza się mieć konflikt z ustawodawcą. Wielu z nas na pewno musiało płacić mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym lub na pewno też korzystaliśmy ze środków nielegalnych i niedostępnych w naszym kraju, czyli tak zwanych narkotyków.

W ten sposób łamane jest prawo i jeśli nie zostaniemy przyłapani na czynie to bardzo możliwe, że ominie nas kara. Jeżeli nie uda nam się uciec z miejsca zdarzenia to będziemy odpowiadać za to co zrobiliśmy. W przypadku picia alkoholu jest to najczęściej pouczenie lub mandat, a w przypadku posiadania narkotyków jest to nawet pozbawienie wolności. Prawo karne kancelaria zajmuje się jednak sprawami trochę poważniejszymi od zarzutów posiadania narkotyków czy picia alkoholu.

Sprawami, które wywołują największe poruszenie jest przypadek morderstwa lub porwania. Te sprawy reguluje kodeks karny, a każda osoba, która dopuszcza się czynu zabronionego przez ten kodeks odpowiada za swoje winy (oczywiście jeśli jest osobą dorosłą w świetle prawa). Wielu osobom kodeks karny kojarzy się z czymś negatywnym, ale musimy jednak pamiętać, że gdyby nic takiego nie istniało, to nie byłoby tak naprawdę prawa.

Panowałoby bezprawie a ludzie, którzy dopuszczali by się zabójstw, nie mogliby nawet za to odpowiadać. Wyżej wymieniony kodeks jest tylko jedną z kilku części, którą każdy prawnik powinien pojąć w stopniu zaawansowanym. Na uwagę zasługuje także kodeks cywilny, który reguluje sprawy związane z (najprościej mówiąc) sprawami cywilnymi. Trafiają tam takie przypadki jak kłótnia sąsiadów, stłuczka samochodowa, kradzież, a najogólniej mówiąc i rzeczowo, to konflikty między dwoma podmiotami prawa. Osoba, która pozywa w prawie cywilnym nazywa się powód.

Dodaj komentarz