1

Przekładnie ślimakowe. Firma Admech

Firma Admech, mająca swoją siedzibę w podkrakowskich Balicach, zajmuje się sprzedażą podzespołów mechaniki precyzyjnej. Świadczy również usługi doradztwa w zakresie doboru i obsługi technicznej, oraz wszelkich innych aspektów dotyczących oferowanych produktów. Istotną częścią oferty handlowej są przekładnie ślimakowe.


Przekładnia to urządzenie pozwalające na przeniesienie ruchu z elementu czynnego na bierny, z jednoczesną zmianą parametrów ruchu takich jak prędkość i siła. Przekładnia ślimakowa to specyficzny rodzaj przekładni mechanicznej typu zębatego. Składa się ona z dwóch elementów o odmiennej konstrukcji. Są to: koło zębate oraz ślimak czyli wirnik w kształcie śruby z gwintem trapezowym. Ustawiony poprzecznie względem koła ślimak, jest najczęściej elementem napędzającym. Zazębianie się gwintu ślimaka o zęby koła powoduje przeniesienie ruchu na koło, które jest tu elementem biernym. Proces przeniesienia mocy odbywa się z dużym udziałem tarcia. Urządzenia mają różnorakie zastosowanie. Stosuje się je między innymi w różnego rodzaju dźwignicach, wciągarkach, obrabiarkach i stołach obrotowych. Tworzą mechanizm różnicowy oraz przekładnię kierowniczą, w niektórych typach samochodów. Są wykorzystywane do napędu sterów w statkach oraz jako mechanizm strojenia niektórych instrumentów strunowych np. gitary.
Firma Admech, której szczegółowa oferta znajduje się na stronie admech.pl, oferuje przekładnie o różnych parametrach. Obudowy produktów wykonane są ze stopu aluminium, co zapewnia niską masę a jednocześnie doskonałą sztywność. Ponadto dzięki zastosowaniu smaru syntetycznego o specjalnych właściwościach, urządzenia nie wymagają dodatkowej obsługi w tym zakresie, przez cały okres eksploatacji. Wszystkie urządzenia mogą pracować z prędkością obrotową do 6000 obr/min. Poszczególne produkty różnią się natomiast innymi parametrami, są to między innymi luz kątowy i opcje wału wyjściowego.
Przekładnie sprzedawane przez firmę Admech, to szeroka oferta pozwalająca na dobór solidnego produktu o pożądanych parametrach i w konkurencyjnej cenie.

Dodaj komentarz