wqdqwdqw

Rejestratory temperatury i ich budowa

Na rynku od pewnego czasu obecne są rejestratory temperatury. Aktualnie stosuje się je w różnego typu procesach technologicznych, jak i aplikacjach. Ich podstawowym zadaniem jest rejestracja temperatury. Produkowane są w wielu różnych formach. Mamy bowiem rejestratory temperatury tak zwane papierowe, z zapisem na papierze. Są jeszcze wideograficzne, czyli bezpapierowe bądź ekranowe, a także elektroniczne. W tych ostatnich zapis odbywa się po prostu na karcie pamięci.

Rejestrator temperatury mierzy wartość na taśmie papierowej, karcie pamięci czy USB. To gwarantuje nam w pełni, że możemy dzięki nim rejestrować nie tylko jedną, lecz nawet kilkanaście wartości mierzonych. Jest to bardzo ważna zależność. W tej chwili produkuje się zarówno rejestratory z jednym kanałem, jak i wielokanałowe. Ich specyfika działania jest bardzo prosta. Użytkownik jest w stanie wprowadzać, a potem odczytywać informacje, które będą dotyczyły samego procesu produkcji. Potrzebne będzie tylko wprowadzenie czasu rozpoczęcia i zakończenia danego procesu. Jest też potrzebna nazwa produktu, numer partii czy nazwisko osoby obsługującej.

Tak naprawdę tych pozycji może być dość sporo bo maksymalnie osiem. Jeśli już wprowadziliśmy dane, to są one od razu dostępne rejestratorze. W niektórych wypadkach mogą być jeszcze zapisywane w plikach. Wtedy bez przeszkód możemy przenieść nasze dane na komputer i to razem z wszystkimi pomiarami. Licznik przepływu to także kluczowa wartość. Na rynku obecne są także zupełnie nowe rejestratory wideograficzne. Dzięki temu, że stosowane są zarówno na liniach produkcyjnych, jak i w różnego typu urządzeniach, to muszą przechodzić cały szereg wysokich wymagań jakościowych. Stosuje się je najczęściej przy piecach i liniach stworzonych do obróbki cieplnej czy galwanicznej. Sprawdzają się nawet w przemyśle lotniczym.

Dodaj komentarz