16560666377_905d99dd87_z

Różne rodzaje schodów – w jaki sposób je wykończyć?

W domu jednorodzinnym znajduje się kilka rodzajów schodów, którymi trzeba się zająć podczas urządzania wnętrza. Właściwie w każdym domu – zarówno parterowym jak i piętrowym, znajdują się schody na strych.

W każdym też są jakieś schody zewnętrzne, choć czasem jest to tylko kilka stopni. To właśnie schody zewnętrzne są tymi, które widać zanim wejdzie się do domu, dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na ładne ich wykończenie. Płytki, którymi zostaną obłożone, muszą być nie tylko funkcjonalne i mieć dobre parametry związane z mrozoodpornością, ale powinny być przede wszystkim ładne. Jeśli chodzi o schody strychowe to wielu inwestorów decyduje się na schody składane fakro, gdyż tylko ten producent gwarantuje dobrą jakość i przystępną cenę.

Ostatnim rodzajem schodów są schody wewnętrzne pomiędzy kondygnacjami. Nie spotkamy ich jednak we wszystkich domach – właściciele domów parterowych nie muszą zastanawiać się z czego wykonać takie schody. Już na etapie budowy warto zrezygnować ze schodów żelbetowych i zdecydować się na drewniane. Produkcja schodów drewnianych prowadzona jest przez wiele wykwalifikowanych firm, które znajdziemy w każdym regionie kraju.

Schody takie wcale nie muszą być droższe od typowych żelbetowych, a na pewno prezentują się we wnętrzu dużo lepiej, niż typowa klatka schodowa ze stopniami obłożonymi płytkami.

źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz