prawnik2

Rynek prawniczy w Krakowie

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że jedną z najbardziej lukratywnych, a jednocześnie chyba najbardziej obleganych i upragnionych przez młodych ludzi branż, jest branża prawnicza. Wielu o niej marzy, ale tylko nielicznym udaje się do niej dostać, a szczególnie już niej zafunkcjonować i działać. Tu już są faktycznie wybrańcy losu i klasyczne dzieci szczęścia, oraz o czym nie należy zapominać bardzo ciężko pracujący. Ludzie charakteryzujący się niesamowitą wręcz chłonnością umysłu, pamięcią i umiejętnością logicznego łączenia faktów. I nie ma tutaj znaczenia, w jakim mieście prawnik, czy jego kancelaria działa i funkcjonuje.

Tak samo są ważne i potrzebne porady prawne w Krakowie, jak w Lublinie, Warszawie, Białymstoku czy nawet w osławionym Pcimiu. Wszędzie prawnicy są potrzebni, a ich usługi bardzo pożądane. I to dotyczy praktycznie każdego wycinka prawniczej mozaiki. A jest to mozaika bardzo różnorodna i kolorowa. Mamy w końcu i sprawy karne, gdzie potrzebujemy i prokuratora i adwokata i oczywiście sędziego, który spór prawny w rozumieniu prawa musi rozsądzić i podjąć odpowiednią decyzję, sprowadzającą się do tego, czy oskarżony jest winny, czy też nie.

prawnik5

Ale prawo karne, to jakby szczyt prawniczych osiągnięć. To już jest niemal elita elit. Nie ujmując oczywiście tutaj nic adeptom, czy też znawcom i specjalistom od innych prawniczych obszarów. Weźmy dla przykładu taki modny niestety ostatnimi czasy rozwód. Niestety coraz więcej ludzi się rozwodzi, a wszystko to ma swój finał właśnie na sali sądowej. I tak samo dotyczy to różnych miast, w których się odbywa i w którym do finału tej sprawy dochodzi. I tak samo jak z poradami, może to być rozwód w Krakowie, jak i wielu innych miastach. Niestety, nie ma chyba w naszym kraju miasta czy miasteczka, gdzie do takich spraw nie dochodzi.

prawnik3

Wyjątki może się zdarzają na niewielkich wioskach. Chociaż trudno nawet powiedzieć, czy tylko niewielkich. Chyba mimo wszystko wieś, trochę bardziej w tradycji prorodzinnej jest zanurzona i tam spraw rozwodowych zbyt dużo się zauważa,. Ale tak z pewnością było kiedyś. Jak jest teraz? Nie mam odpowiednich źródeł, by jednoznacznie i wiarygodnie to określić. Ale jak wygląda ze sprawami karnymi, czyli tą wisienką na prawniczym torcie? Tutaj prym w świadomości społecznej wiedzie pan mecenas. Jak już jesteśmy na krakowskim rynku, to możemy napisać: adwokat – prawo karne w Krakowie reprezentujący, a w zasadzie oskarżonych broniący jest dla nas wszystkich zwykłych mieszkańców ucieleśnieniem całej branży prawniczej.

Artykuł powstał przy współpracy z

kancelariazemanek logo

Dodaj komentarz