sofskan3

Sofa w stylu skandynawskim, czyli sztuka łączenia estetyki i funkcjonalności

Od kilku lat niezmierną popularnością cieszy się projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim, w którym zwraca się szczególną uwagę na dość proste formy, a jednocześnie nawiązuje się do natury. Mieszkanie ma harmonijnie łączyć estetykę z funkcjonalnością, więc bardzo ważny będzie dobór wszystkich materiałów oraz mebli. Jednym z kluczowych elementów wystroju okazuje się sofa, która zajmuje honorowe miejsce w salonie.

Czym charakteryzuje się sofa w stylu skandynawskim?

Cechą charakterystyczną sofy w stylu skandynawskim jest oczywiście jej regularnie prosta forma, dzięki czemu można ją ładnie wkomponować nie tylko w minimalistyczne wnętrza, ale także w te zaaranżowane w stylach klasycznych. Brak jakichkolwiek wyszukanych detali dekoracyjnych nie oznacza banalności. Niezwykłego uroku dodają sofie dużych rozmiarów poduchy wykonane z naturalnych materiałów, głównie z bawełny i lnu. To one wnoszą atmosferę przytulności i sprawiają, że sofa wręcz zaprasza do wygodnego siedzenia i miłego wypoczynku. Komfort, gustowna prezencja oraz praktyczny charakter sofy sprawiają, że idealnie harmonizuje ona z wnętrzami w stylu skandynawskim.

sofskan1

Jaką wybrać sofę do skandynawskiego wnętrza?

Skandynawskie wnętrza wyróżniają się dość oszczędną, aczkolwiek niezwykle przyjazną formą. Z jednej strony mamy nawiązanie do klasycznych trendów, a z drugiej strony nowoczesne zamiłowanie do minimalizmu oraz perfekcyjnego połączenia funkcjonalności i estetyki. Takie również powinny być sofy, które mają znaleźć się w centralnym punkcie salonu. Nie ma mowy o zbędnych zdobieniach, ale obowiązkowe poduchy nie tylko będą stanowić praktyczny dodatek umilający wygodne siedzenie, ale także nadadzą sofie rys elegancji. Skandynawskie zamiłowanie do zjednoczenia z naturą również ma swój wyraz w sofie. Materiał tapicerowany wykonany jest zazwyczaj z lnu, bawełny, ewentualnie ze skóry. Nie można też pomijać kwestii kolorystyki, jakże istotnej we wnętrzach zaprojektowanych w stylu skandynawskim. Sofy będą w odcieniach modnej szarości, ale także bieli, błękitu bądź brązu. Niekiedy zdarzają się bardziej kontrastowe barwy żółte albo zielone.

sofskan2

Gdzie szukać sof w stylu skandynawskim?

Największy wybór sof w stylu skandynawskim można dostać w renomowanych sklepach meblowych, które współpracują z dobrej klasy projektantami zorientowanymi we współczesnych stylach aranżacji wnętrz. Jednym z takich miejsc jest https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/sofy-i-kanapy.html, gdzie mamy szeroki wybór jakościowych sof w stylu skandynawskim. Firma ma swoje salony w 10 miastach polskich, a ponadto sklep internetowy.

Dodaj komentarz