implanty

Sposób na brakujące zęby

Przyczyn utraty zębów może być wiele, a najczęstszymi z nich są choroby przyzębia i uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że każdy z nas jest narażony na problemy z brakami w uzębieniu. Na szczęście, współczesna stomatologia oferuje skuteczne i estetyczne rozwiązania, które pozwolą nam znowu cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są implanty zębowe, ze względu komfort ich użytkowania i trwałość. Nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji i nie powodują stanów zapalnych dziąseł. Są wykonane z materiałów obojętnych dla organizmu, dlatego nie ma ryzyka odrzucenia implantu i komplikacji zdrowotnych. Implant stomatologiczny jest sztucznym korzeniem, który umieszcza się w dziąśle, jako podstawę dla porcelanowej korony będącej imitacją prawdziwego zęba. Daje to estetyczny efekt i pozwala pacjentowi uniknąć problemów z ruchomością protezy lub koniecznością spiłowania sąsiednich zębów, w celu zamocowania mostu.

Reklama: Implanty zębów Kraków – sprawdź w Impla!

Należy pamiętać, że nie u każdego możliwe jest wszczepienie implantów. Do przeciwwskazań należą choroby onkologiczne i immunologiczne, ciąża oraz pozostałe zęby wymagające leczenia. W takim wypadku zabieg należy przełożyć do czasu porodu lub poprawy ogólnego stanu zdrowia. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wszczepianie implantu zębowego jest bezbolesne. Istnieje również duża rozbieżność cenowa wykonania zabiegu.

Należy jednak pamiętać, że w parze z wyższą ceną idzie także jakość materiałów, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jeżeli posiadamy braki w uzębieniu powinniśmy rozważyć wszczepienie implantów. Jest to bardzo estetyczne i trwałe rozwiązanie, które pozwoli nam pozbyć się kompleksów i problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz