inpost6

Tanie usługi kurierskie w Polsce

Kurier to osoba, której zadaniem jest dostarczenie w krótkim czasie dokumentów, przesyłek, paczek. Jest on zastępstwem listonosza. Firmy te stanowią konkurencję dla tradycyjnych usług pocztowych. Od 2004 roku kurierzy obchodzą Dzień Kuriera i Przewoźnika. Rozwój usług kurierskich związany jest z rozwojem handlu internetowego. Klientami firm kurierskich są najczęściej sklepy i hurtownie internetowe, które sprzedają dużą ilość towarów.

 

Drugą część stanowią osoby, które od czasu do czasu sprzedają niepotrzebne produkty na aukcjach internetowych takich jak Allegro – eBay. Firmy kurierskie wynajmują najczęściej inne firmy transportowego dostarczania paczek lub osoby z własnym samochodem, którzy pracują jako podwykonawcy. Przy dostarczaniu przesyłek nie ma określonych godzin pracy. Firmy kurierskie pracują przez całą dobę, a ich największą zaletą jest czas dostawy paczki. Główna siedziba firmy kurierskiej znajduje się najczęściej w Warszawie. Tu trafiają wszystkie przesyłki, które następnie są dostarczane do innych oddziałów. Kurier jest usługą droższą od Poczty Polskiej, ale mamy gwarancję nienaruszenia przesyłki. Duża części z firm kurierskich działa na rynku międzynarodowym.

inpost4

 

Do największych firm kurierskich można zaliczyć m. in – DPD, UPS, GLS, DHL, FedEx. Inpost jest operatorem pocztowym należącym do grupy kapitałowej Integer, który funkcjonuje od listopada 2006 roku. InPost należy oferuje tanie usługi kurierskie (https://inpost.pl/) i posiada własne zaplecze logistyczne. Inpost firma kurierska posiada około 1300 punktów obsługi klienta. Firma dostarcza przesyłki priorytetowe, oferuje usługi pocztowe dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz instytucji z sektora publicznego. Firma kurierska jest właścicielem sieci paczkomatów, które umożliwiają nadawanie i odbieranie przesyłek przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Od 2010 roku świadczy także usługę power post opartą na technologii poczty hybrydowej. W ofercie firmy znajduje się również outsourcing e-dokumentów. Powstanie InPostu w listopadzie 2006 roku związane było ze strajkami listonoszy Poczty Polskiej.

inpost5

 

W 2006 roku Poczta Polska była liderem na rynku usług kurierskich – i według przepisów jako jedyna mogła doręczać największą ilość przesyłek o masie do 50 g. . Powołanie InPostu związane było z rozwojem spółki Integer, która zajmowała się głównie kolportażem druków adresowych oraz bezadresowych. Dużym ułatwieniem dla Inpostu było to, że firma Integer była wyposażona odpowiednią infrastrukturę oraz zaplecze technologiczne.

Dodaj komentarz