peducire4

Ukryte w butach

Każda kobieta na co dzień dba o twarz. Chcemy wyglądać ładnie, toteż malujemy się odpowiednio, stosujemy dobre kosmetyki, nie dopuszczamy, by na twarzy pojawiły się jakieś krostki. Co więcej- dbamy oczywiście o włosy- muszą one mieć odpowiedni kolor, być dobrze przycięte. Ponadto zwracamy uwagę na strój, buty, dłonie. Wydawać by się mogło, że kobieta myśli o wszystkim, a jednak… a jednak często nie myślimy w ogóle o stopach. Nie dbamy o nie i zakrywamy je butami. Czy jest jakiś sposób, żeby jednak były one piękne i zadbane?


Pedicure

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim trzeba wykonać pedicure. Na czym polega ten zabieg? Na początek wkładamy stopy do relaksującej kąpieli pełnej olejków i specjalnych soli. W trakcie kąpieli często odbywa się już masaż stóp. Następnie przy pomocy specjalnych urządzeń kosmetyczka pozbywa się nadmiaru zrogowaciałego naskórka ze stóp. Później nadchodzi czas na maseczkę lub balsam, które nawilżają i oczywiście na odpowiednie przycięcie i polakierowanie paznokci. Tu prawdziwym hitem jest pedicure hybrydowy Kraków i w każdym innym większym mieście. Dzięki specjalnej technice utwardzenia lakieru żelem utrzymuje się on dłużej i nie odpryskuje.

pedicure6

Rekonstrukcja paznokci stóp

Czasem jednak nasze stopy wymagają większej pomocy. Czasem niestety na skutek czy to urazu czy też choroby część płytki paznokciowej odrywa się. Czy możemy coś z tym zrobić? Na szczęście tak! Dzisiaj bowiem mamy możliwość zrekonstruowania płytki paznokciowej za pomocą specjalnej płytki żelowej.

peducire4

Usuwanie odcisków

Następną rzeczą bardzo szpecącą nasze stopy są odciski. Dzisiaj niestety na skutek niewygodnego obuwia i konieczności chodzenia nieraz na wysokich obcasach odciski ma wiele kobiet. Czasem znikają one bez problemu, czasem jednak utrzymują się bardzo długo pomimo stosowania wielu preparatów. Wtedy warto udać się do podologa, który oceni, co takiego się dokładnie dzieje, na skutek czego powstał odcisk i jak głęboko on sięga. Na koniec dobierze on odpowiednią technikę usunięcia i problem zniknie raz na zawsze.

Dodaj komentarz