pexels-photo-65038

Ulubiona garderoba kobiet

Każda kobieta uwielbia sukienki. Kiedy natomiast planujemy ślub dobrze jest wybrać taką, aby wyglądać pięknie w ten pamiętny dzień. Wiele sklepów i stron internetowych oferuje nam różne kroje i fasony sukien ślubnych. Jak tradycja wskazuje, suknia powinna być koloru białego, gdyż biel to symbol czystości. Jednak w ofercie znajdziemy również sukienki na wesele koloru ecru, kremowe czy w odcieniu kości słoniowej.
Wybór sukienki dla druhny dobrze zacząć od rozmowy z panną młodą, gdyż może ona mieć pomysł na to, jak suknia powinna wyglądać. Pierwszorzędną sprawą powinno być to, aby postawić na elegancję, obojętnie czy jest to ślub cywilny czy kościelny. Powinniśmy zatem zrezygnować z wyciętych, krótkich mini i dużych dekoltów. Dodatkowo pamiętajmy, że w tym dniu biała suknia jest zarezerwowana tylko dla panny młodej. Gdyby druhna założyła białą suknię ciężko byłoby stwierdzić, która kobieta zawiera związek małżeński.
Sklepy oferują nam długie suknie wieczorowe. Warto dodać, że gorsety wysmuklają sylwetkę, a długa spódnica doda nam elegancji. Możemy skorzystać z odcieni różu, błękitu lub innych jasnych kolorów.
Dostępne są także sukienki tiulowe, które obecnie robią furorę na weselach. Dodatkowo możemy zakupić rozkloszowane sukienki, które również są bardzo popularne.
Druhna jest bardzo ważną osobą w dniu wesela. Jej suknia powinna spełniać głównie dwie funkcje – powinna być wygodna i elegancka, gdyż druhna w czasie wesela pomaga pannie młodej w zabawianiu gości, ale także pomaga zbierać prezenty.
Obecnie też odchodzi się od ścisłych kanonów dotyczących wesela i ubrań. Wybór ubrania zależy głównie od panny młodej, która od kilku miesięcy z pewnością ma już wszystko zaplanowane.
Zachowanie tradycji jest kwestią bardzo istotną w tym aspekcie.

REKLAMA: Sukienki na wesele – Kraków, Katowice Fulara&Żywczyk

Dodaj komentarz