Creative Company Conference 2011

Usprawnienie zarządzania firmą

Nie każda firma jest gotowa na to, aby obsługiwać większą ilość klientów, dlatego też warto korzystać ze wszelkich narzędzi, które ten proces usprawniają. Przede wszystkim chodzi tu o rozmaite narzędzia dostępne drogą elektroniczną, dzięki którym można znacząco zwiększyć wydajność.

biznes4Inwestycja w tego typu systemy wiąże się co prawda z dużymi wydatkami – jednak takie pieniądze praktycznie zawsze się zwracają. Dlaczego więc by z tego nie skorzystać i nie zainwestować w programy do planowania, szczególnie że wybór jest naprawdę duży. Każda firma może znaleźć coś dla siebie i to niezależnie od tego czy chodzi o małą firmę czy też o duże przedsiębiorstwo. Oczywiście, ceny tych aplikacji bywają zróżnicowane i to, czy konkretny wybór sprawdzi się w praktyce zależy od wielu zróżnicowanych czynników. Można jednak kierować się opiniami innych firm oraz osób, które się w tym orientują, aby zwiększyć szansę na sukces. Sam system to jednak dopiero pierwszy krok, bo przecież liczy się to, jak będzie on wykorzystywany w firmie.

Najgorszą sytuacją jest zakup czegoś, co później do niczego się nie przyda – takie sytuacje niestety mają miejsce w wielu firmach, gdzie ktoś kupuje jakieś aplikacje i później nie potrafi z nich korzystać. Na szczęście, aby tego uniknąć trzeba tylko zainwestować w szkolenia. Czasami nawet nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi wydatkami, bo wszystkim zajmuje się firma wdrożeniowa, która odpowiada za system budżetowania dla firm. Jej pracownicy świadczą bezpłatne usługi związane z tym, aby przeszkolić wszystkie osoby w obsłudze systemu. Zanim więc ktoś ostatecznie wdroży w swojej firmie system, minie trochę czasu. Najlepiej więc wszystko zaplanować i przemyśleć w taki sposób, żeby nie był to czas stracony. Tylko wtedy będzie można uznać wdrożenia Business Intelligence za w pełni udane. Systemów tego typu jest wiele. Dlatego też każdy użytkownik powinien najpierw określić, czego oczekuje od aplikacji. Ważne jest, ile może sobie pozwolić przeznaczyć na cały system oraz koszty jego wdrożenia, bo od tego może zależeć dalsza decyzja.

biznes2Ostatecznie nikt nie powinien podejmować i na szczęście raczej nie podejmuje takiej decyzji – pod wpływem impulsu, dlatego też najczęściej potencjalni klienci mają czas, aby wszystko dobrze sprawdzić. Jeśli tylko pojawią się jakieś wątpliwości, dobrze jest od razu skontaktować się z przedstawicielem danej firmy i poprosić go o wytłumaczenie wszystkiego. Czasami coś, co dla klienta wydaje się bardzo trudne do opanowania w praktyce jest proste, ale wymaga specjalistycznej wiedzy lub przeszkolenia. Można zatem spokojnie uznać, że poświęcenie czasu na zrozumienie systemu przed zainwestowaniem w niego pieniędzy jest jak najbardziej opłacalne i może przynieść jedynie zyski. Na forach internetowych można znaleźć pełno przykładów systemów, w które warto zainwestować swoje pieniądze jak również takich, na które trzeba uważać i które należy omijać z daleka. Zaufany pracownik może również doradzić w tej kwestii coś ciekawego, więc warto się rozejrzeć.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

ebis logo

Dodaj komentarz