Doctor and medical staff.

Wizyta u urologa

Żartobliwie rzecz ujmując, można powiedzieć, że szczęśliwy jest ten, kto nie wie, czym zajmuje się urolog, ponieważ zapewne nigdy nie musiał korzystać z jego usług. A nie da się ukryć, że problemy związane z układem moczowo-płciowym – bo tym właśnie para się urolog – nie należą do najprzyjemniejszych. Wizyta u tego specjalisty dla wielu osób wiąże się ze sporym stresem i nerwami.

Można tego uniknąć, jednak wymaga to wcześniejszych przygotowań – warto wiedzieć, jak wygląda wizyta u urologa i co nas tam spotka. Świadomość wydarzeń, które na nas czekają pozwoli lepiej je znieść i uniknąć niepotrzebnych obaw. Do niektórych lekarzy pacjenci wybierają się z nieco większą dozą rezerwy, wstydu lub zakłopotania. Chodzi przede wszystkim o specjalistów takich jak kraków ginekolog oraz urolog kraków. To właśnie ci lekarze najczęściej są wymieniani jako ci, którzy wzbudzają największy lęk. Jest to związane z badaniem, brakiem wiedzy w zakresie terminologii medycznej i konieczność obnażania się w trakcie wizyty i badań. Czy są to obawy konieczne? Pytanie ma charakter retoryczny, ponieważ problemy związane z nietrzymaniem moczu oraz inne dolegliwości związane z układem moczowym są dla lekarzy codziennością, dlatego nie powinniśmy żywić jakichkolwiek obaw.

14466922893_08de5906f1_k

Tego rodzaju choroby trzeba potraktować bardzo poważnie i bezzwłocznie zgłosić się do poradni – by uniknąć ewentualnych przykrych powikłań, które sprawią, że skutki będą jeszcze poważniejsze. Jeśli pacjentowi udało się pokonać bariery psychologiczne i fizyczne i decyduje się wybrać do lekarza powinien się do tego odpowiednio przygotować. Warto mieć ze sobą aktualne wyniki badań moczu, krwi, prześwietleń i usg Kraków (http://larmed.com.pl/pracowania-usg/). Przyda się też lista leków przyjmowanych i tych, które do niedawna się przyjmowało. Warto wspomnieć też o wszelkiego rodzaju ziołach, które się pije, suplementach diety i innych. Należy odświeżyć swoją pamięć w zakresie przebytych chorób. Warto poświęcić na to dłuższą chwilę uwagi, ponieważ pominięcie którejś z chorób, może w znacznym stopniu utrudnić właściwą diagnozę. Udając się do jakiegokolwiek specjalisty bezwzględnie trzeba zadbać o higienę, być w pełni czystym i mieć pewność, że nie wydziela się przykrej woni.

3479231863_66d0b60ce1_b

Wspomniany lekarz urolog zajmuje się chorobami takimi jak stany zapalne – infekcje nowotwory i zaburzena funkcji układu moczowo-płciowego. Ale też chorobami nerek, nadnerczy, pęcherza czy moczowodów. Odwiedzają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dlatego można powiedzieć, że natura była w tym względzie sprawiedliwa.

Dodaj komentarz