0_0_productGfx_e3997e6eac64db87b2914cb7a8852f63

Włazy na poddasze – czym kierować się przy wyborze?

Coraz więcej domów posiada poddasza użytkowe. Ludzie decydują się na utworzenie tej części pomieszczeń, ponieważ aż prosi się o to gdy mamy stromy dach, notabene bardzo modny. Gdyby nie wykorzystywać poddasza, mielibyśmy wielki strych, gdzie marnowałaby się masa przestrzeni. Czasami jednak nie ma możliwości by zlokalizować w domu schody, którymi moglibyśmy wejść na najwyższe piętro. Właściciele decydują się wtedy na włazy na poddasze, które umożliwiają łatwe dostanie się na górę, zajmując jednocześnie minimalną, niezbędną ilość miejsca.


Właz na poddasze może być stały lub rozkładany. W tym drugim przypadku stosuje się formę drabiny, która po złożeniu chowa się w k14000lapie umieszczonej na styku sufity dolnego piętra i podłogi górnej części. Dzięki temu oszczędzamy cenne miejsce, które w małych domach jest na wagę złota. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że włazy wcale nie muszą psuć estetyki pomieszczeń, ponieważ w handlu dostępne są różne ich rodzaje i stylizacje.

Jeżeli w domku posiadamy strych lub stryszek, ewentualnie komórkę na poddaszu, również warto zainwestować w składane wejście. Wyłazy strychowe  charakteryzują się bardziej spartańskim i prostym wyglądem, ale ostatecznie używamy ich raz na jakiś czas. Rozkładanie i składanie drabiny wejściowej to kwestia kilkunastu sekund, a po złożeniu całość chowa się we wnęce ponad powierzchnią sufitu. Dzięki temu niewprawne oko gościa nie zauważy nawet, gdzie znajduje się właz na strych. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzamy miejsce nie ograniczając funkcjonalności domu.

Dodaj komentarz