inpost1

Wybór firmy oferującej usługi pocztowe

Posiadając własny sklep internetowy lub prowadząc inny rodzaj sprzedaży należy być przygotowanym na realizację zamówień klientów. Już przed sprzedażą towaru, należy wiedzieć w jaki sposób zapakujemy go, oraz jak go wyślemy tak, aby nasz klient był zadowolony. Ponieważ często to jak szybko i czy bezpiecznie towar zostanie dostarczony do kupującego zależy od jego ostatecznej oceny usługi.

 

inpost2Wysyłanie paczek powinno się wiązać z odpowiednim ich zapakowaniem – firmy oferujące usługi pocztowe często wykorzystują do tego celu własne zautomatyzowane sortownie paczek. To tam sprzedający dostarcza już zapakowaną paczkę, a ona dodatkowo zostaje zabezpieczona, tak aby nie uszkodziła się podczas transportu. Warto pamiętać, że dostarczona paczka do sortowni nie powinna być owinięta papierem, który może się podrzeć podczas automatycznego pakowania, oraz nie powinna być obwiązana sznurkiem. Jednak czym właściwie kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy oferującej usługi pocztowe? Pierwszym czynnikiem, na który zwraca uwagę większość przedsiębiorców jest oczywiście cena. Co ważne może ona być indywidualne negocjowana w zależności od ilości wysyłanych paczek oraz ich gabarytów.

 

Tanie przesyłki wcale nie muszą wiązać się z niszą jakością oferowanych usług – natomiast wysoka cena usług pocztowych może spowodować, że pomimo niskiej ceny sprzedawanego towaru klient wybierze innego sprzedawcę. Kolejnym aspektem przy wyborze dostawcy naszych paczek jest to czy oferuje możliwość śledzenia przesyłki. Jest to bardzo ważne udogodnienie szczególnie z punktu widzenia kupującego. Powiadomienia sms lub mail mówią klientowi czy paczka została już wysłana. Dzięki temu może on przewidzieć kiedy zostanie dostarczona i pozwoli mu na bezproblemowe jej odebranie. System ten pozwala również w razie pomyłki na szybkie zlokalizowanie paczki. Wiele firm, w tym Inpost usługi pocztowe ulepszyło o oferowanie dodatkowej usługi, która informuje klienta dokładnie, o której godzinie ma zostać dostarczona przesyłka. W przypadku gdy godzina ta nie będzie mu odpowiadać, przy pomocy smsa może zmienić termin odbioru paczki.

 

inpost3Również ważnym aspektem z punktu widzenia klienta – jest to w jakich godzinach pracuje kurier oraz czy rozwozi paczki w weekendy. Wiele firm oferuje swoje usługi wyłącznie do godziny 16 co może stanowić problem dla osób pracujących. Rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystanie specjalnych urządzeń które oferuje Inpost. Są to nowoczesne urządzenie, które umożliwiają samodzielne odebranie przesyłki 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Urządzenie to również jest pomocne w przypadku ewentualnego zwrotu przesyłki. Klient może dzięki nim bezproblemowo odesłać paczkę. Sporym atutem, tylko niektórych firm oferujących usługi pocztowe jest możliwość wysyłania paczek zagranicę. Możliwość ta oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami jednak pozwala zyskać nowych klientów. Wybierając odpowiednią firmę warto zwrócić uwagę czy będzie ona odbierać przesyłki prosto z naszej firmy czy będziemy musieli dostarczyć je bezpośrednio do firmy przesyłkowej.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

Inpost logo

Dodaj komentarz