shutterstock_66625072-1024x890

Wybór pracowników

Wybór odpowiednich pracowników z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Wiele firm korzysta z nowoczesnej formy pomocy, jaką jest agencja rekrutacyjna. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet i pozwala wybrać osoby, które rzeczywiście najlepiej sprawdzą się na swoich stanowiskach.
Dlaczego selekcja aplikacji przez specjalistów jest takim dobrym pomysłem? Przede wszystkim dlatego, że mają oni ogromne doświadczenie i umieją czytać ludzi i dokumenty aplikacyjne. Tak naprawdę przydaje się tutaj również szeroka wiedza psychologiczna – nierzadko wykorzystuje się wiedzę z różnego rodzaju kursów, które pokazują co mówi chociażby mowa ciała i inne, z pozoru błahe detale.

Kluczem do znalezienia odpowiedniego pracownika jest ustalenie swoich oczekiwań wobec stanowiska i osoby aplikującej. Kolejno należy zamieścić ogłoszenia – co wcale jest takie proste, ponieważ tylko jak najbardziej klarowne sprecyzowanie treści przyciągnie odpowiednich kandydatów. Najwięcej osób szuka pracy w Internecie, jednak warto nie zamykać się na inne formy komunikacji, zależnie od branży i sytuacji. W kolejnym etapie agencja doradztwa personalnego przydaje się najbardziej. Prawdopodobnie otrzymasz mnóstwo zgłoszeń i ktoś musi je obiektywnie przejrzeć i zweryfikować. Po odrzuceniu aplikacji, które nie spełniają kryteriów i wyborze najlepszej grupy potencjalnych kandydatów, przychodzi pora na wywiad. Bądź inaczej: rozmowę kwalifikacyjną.

To, jak kandydat zaprezentuje się w trakcie rozmowy, jest niezwykle ważne. Powinien spełniać wszystkie podstawowe zasady – elegancki, czysty ubiór, kultura osobista i postawa sympatycznego, gotowego do podjęcia pracy człowieka. Agencja musi zadawać takie pytania, by w jak najkrótszym czasie wybadać jak najwięcej. Stąd padają pytania o wcześniejsze miejsca pracy, zainteresowania i charakter. Dlaczego charakter? Niektórych to dziwi – a jednak to, jak dana osoba się zachowuje, realnie wpływa na jej zdolności współpracy w zespole i ewentualnego dopasowania się do innych osób w firmie.

Aby zyskać pracownika odpowiedzialnego, wykwalifikowanego, zaradnego i sympatycznego, trzeba poświęcić nieco czasu. Na szczęście teraz profesjonalne agencje zdejmują ten ciężar z rąk pracodawcy – to się naprawdę opłaca! Przekonaj się o tym wybierając tego typu usługi rekrutacyjne dla swojej firmy.

więcej na: http://mostwanted.pl/

Dodaj komentarz