operator2

Znajdź zatrudnienie w budownictwie

Coraz więcej osób pragnie wybudować sobie nowy, wymarzony dom. Natomiast jeśli chodzi o liczbę fachowców pracujących w naszym kraju jest ich coraz mniej. Większość wyjechała za granicę lub ma to w planach ze względu na lepsze zaplecze socjalne oraz wyższe zarobki w stosunku do tych, które mogliby mieć w Polsce.

kurs2Dlatego wiele osób decyduje przekwalifikować się – żeby znaleźć pracę właśnie w branży budownictwa, ponieważ zarobki dla potencjalnych pracowników cały czas rosną i tendencja do wzrostów płac wydaje się być stabilna. Największy ubytek występuje w sektorze budownictwa bloków. Deweloperzy opóźniają planowe oddanie budynku do użytku ze względu na braki w odpowiednio wykwalifikowanej kadrze roboczej. Pierwszym krokiem, który można uczynić, aby znaleźć zatrudnienie w tym sektorze jest wykonanie odpowiednich kursów. Jednym z nich jest kurs operatorów maszyn budowlanych.

Szkolenia operatorów przeprowadza się obecnie zgodnie z zasadami – które ustalił minister rolnictwa w dniu 20 września 2001 r. dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy (innymi słowy BHP) w trakcie wykorzystywania maszyn, a także pozostałych urządzeń do wykonywania prac budowlanych czy też związanych z budownictwem drogowym. Przy odpowiednim przygotowaniu teoretycznym i praktycznym zdanie egzaminu co jest jednoznaczne z ukończeniem kursu będzie łatwością. Co więcej – praca ta nie wymaga żadnych specjalnych uzdolnień, lub nie ma żadnych specjalnych ograniczeń. Wystarczy być na tyle zdrowym, aby móc pracować w zawodzie i to wszystko czego wymaga ta praca. Popularne są także takie kursy jak na przykład kurs hds.

żurawie wieżowe4Celem takiego kursu jest nauczenie kursanta umiejętności – potrzebnych do pracy na stanowisku operatora żurawia przeładunkowego. Kontynuując myśl – kurs jest pewnego rodzaju przygotowaniem przed zaliczeniem państwowego kurs na operatora żurawi hds. Ceny takiego kursu i egzaminu da się zamknąć już w 1000 złotych, dlatego też ponosząc minimalne wydatki na inwestycję w siebie można uzyskać bardzo pożądaną kwalifikację. Gwoli wyjaśnienia mając na myśli HDS myślimy o Hydraulicznych Dźwigach Samochodowych. Jeszcze jedną alternatywą dla powyższych kursów jest kurs suwnice. Suwnice używane są w wielu gałęziach przemysłu, np. w przemyśle stoczniowym, ale również w halach produkcyjnych, w punktach przeładunkowych czy magazynach.

operator2Dzięki zróżnicowanym typom konstrukcyjnym – można je stosować do różnorodnych prac. Oczywiście, także jak w kursie HDS konieczne jest ukończenie egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Podsumowując wcześniej zebrane informacje – obecnie w Polsce mamy ubytki wykwalifikowanej siły roboczej pracującej w gałęzi budownictwa i przemysłu. Aby znaleźć zatrudnienie w budownictwie potrzebne są przede wszystkim umiejętności, które można nabyć dzięki specjalistycznym kursom takim jak kurs hds, kurs operatorów maszyn budowlanych, czy kurs suwnice. Inwestując niewielkie pieniądze można nabyć bardzo przydatne kwalifikacje, które oczywiście po zdaniu stosownych egzaminów w przyszłości powinny zagwarantować zatrudnienie w zawodzie.

 

źródło: dzwignice.pl/szkolenia-kursy/suwnice/

Dodaj komentarz